کوتاه کننده لینک بیتن چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

09.May.2020

 

کوتاه کننده لینک بیتن چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد؟

کوتاه کننده لینک بیتن

احتمالا شما بارها لینک‌های بلند را دریافت کرده اید این لینک ها به دلیل شکل بسیار بدی که دارند  امکان اشتراک گزادری را در شبکه های اجتماعی ندارند 

 با استفاده از ابزار کوتاه کننده لینک بیتن می‌توان لینک های بلند را کوتاه کرد. این سایت به این گونه می‌باشد که آدرس بلند وب‌سایت به آن داده می‌شود و لینکی کوتاه به جای لینک بلند به کاربران قرار می‌گیرد.

از مزایای لینک کوتاه بیتن می‌توان به سرعت و  اشغال فضای کمتر اشاره کرد. این سرویس رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای ندارد.

 

چرا کوتاه کننده لینک لازم است؟

یکی از عمده دلایلی که دیجیتال مارکترها را وادار می کند تا از کوتاه کننده های لینک استفاده کنند پیگیری کلیک ها و مطلع شدن از اینکه روی لینک مورد نظرشان چند نفر تا الان کلیک کرده اند.

در بعضی از موارد نمی توان فهمید روی لینک شما چند بار کلیک شده است. بعضی وقت ها شاید سیستم آمارگیری در اختیار نداشته باشید در این صورت مجبور هستید از کوتاه کننده لینک ها استفاده کنید تا بفهمید چند نفر روی لینک شما کلیک کرده اند.

مثل لینک هایی که در کانال تلگرام خود قرار می دهید. شاید بهترین راه برای اینکه بفهمید روی لینک مورد نظر شما چند نفر کلیک کرده اند استفاده از کوتاه کننده لینک باشد. اطلاع از آمار کلیک در لینک های استفاده شده در بیو اینستاگرام هم صدق می کند.

 

کوتاه کردن لینک برای لینک های فارسی

بعضی وقت ها هم از کوتاه کننده لینک برای کوتاه کردن لینک هایی که دارای آدرس های فارسی هستند استفاده می شود. خیلی وقت ها زمانی که قصد دارید آدرس صفحه ای که فارسی است را برای کسی ارسال کنید یا اینکه آن را در سایتی قرار دهید ممکن است با آدرسی خیلی طولانی تر از آدرس فعلی مواجه شوید. درست مثل عکس زیر :

لینک فارسی

به همین دلیل هم بهتر است از لینک کوتاه شده آن لینک استفاده کنید.

 

کوتاه کردن لینک برای عدم نمایش لینک واقعی

 

بعضی وقت ها هم شاید مجبور باشیم لینک واقعی مورد نظر را به کاربر نشان ندهیم. در لینک های ارجاعی این مورد زیاد استفاده می شود. به عنوان مثال برای زیر مجموعه گرفتن لینک ارجاعی به شما داده می شود. هنگامی که لینک مورد نظر خود را با استفاده از کوتاه کننده لینک کوتاه و غیر مستقیم کنید هیچ کس قادر نیست بفهمد روی لینک شما کلیک کرده است. چون مستقیما وارد صفحه اصلی سایت مورد نظر می شود.

در لینک های همکاری در فروش بسیار زیاد این مورد به چشم می خورد. چون خیلی ها دوست ندارند کاربرانشان از این موضوع مطلع شوند که مثلا برای خرید فلان محصول روی لینک آن ها کلیک کرده اند.

 

کوتاه کردن لینک برای غیر مستقیم کردن لینک

 

خیلی وقت ها هم شاید دلتان نخواهد به سایتی لینک مستقیم بدهید. به همین دلیل از کوتاه کننده لینک استفاده می کنید. ممکن است هم لینک صفحه مورد نظر طولانی باشد و هم اینکه به هر دلیلی حاضر نباشید به سایت مورد نظر لینک بدهید در این شرایط می توانید از کوتاه کننده لینک استفاده کنید. البته برای لینک ندادن به سایت مورد نظر می توانید لینک را نوفالو کنید ولی به هر حال بعضی ها به هیچ وجه دوست ندارند به سایت مورد نظر لینک دهند.

 

چگونه باید از کوتاه کننده لینک بیتن استفاده کرد؟

 

برای اینکار باید به سایت bitn.ir رفته ودر کادر موجود لینک خود را وارد نمایید و روی کوتاه کن کلیک کنید.

می‌توانید آمار زیر را با استفاده از کوتاه کننده لینک به دست آورید:

تعداد افرادی که روی لینک کلیک کرده‌اند.


تعداد کلیک‌هایی که در بازه‌ی زمانی مشخص به صورت نمودار زمانی مشاهده می‌شود.


براساس منابع تبلیغاتی مختلف تعداد کلیک‌ها مشخص می‌شود.


نام مرورگرهایی که کاربران با آن وارد سایت شده‌اند مشاهده  می‌شود.


محدوده مکانی و جغرافیایی کاربران وارد شده به سایت شما نمایش داده می‌شود.


کسانی که بر روی لینک کلیک کرده‌اند و دارای سیستم عامل‌های مختلف هستند و این سایت سیستم عامل‌های مختلفی که کاربران دارند را نمایش می‌دهد.

 

فقط کافیست + را به انتهای لینک ایجاد شد اضافه کنید تا آمار لحظه ای لینک خود را ببینید

 

مزایای استفاده از کوتاه کننده لینک بیتن

 

۱- استفاده از لینک کوتاه شده در ایمیل

برخی ایمیل هایی که به شما ارسال شده است دارای لینک های طولانی می‌باشند که مشکل در خواندن آن ایجاد می‌کند. هدفی که ایمیل دارد این است که کوتاه باشد و فقط پیام را به مخاطب به روشنی بیان نماید.

۲- استفاده از لینک‌های کوتاه شده برای بازاریابی آفلاین

استفاده از لینک‌های کوتاه در بازاریابی آفلاین نیز از دیگر مزایای لینک‌های کوتاه می‌باشد. به عنوان مثال درصورتی که شما یک آگهی در روزنامه یا پوستری چاپ نموده‌اید، بسیار ایده‌آل می‌شود که یک لینک کوتاه نیز در آن قرار دهید.

۳- کاربرد در رسانه‌های اجتماعی

در پست‌های خود از لینک‌های کوتاه حتما استفاده نمایید، زیرا کمک می‌کند برای نوشتن جزئیات بیشتر در مورد سرویسی که در حال بازاریابی آن هستید، فضای بیشتری داشته باشید، البته در پستی که محتوا وجود دارد نه اینکه URL باشد.