معرفی بهترین کوتاه کننده های لینک وطنی 1400

معرفی بهترین کوتاه کننده های لینک وطنی 1400

18.May.2021

شاید نیاز باشد تا گاهی اوقات، لینک هایی بلند و غیر قابل انتشار را کوتاه کنید. مثلاً می‌تواند لینک سایت‌تان باشد که به دلیل داشتن آدرس طولانی، قراردادن همان لینک، زیاد جالب نیست. در اینجا می‌توان از سرویس های کوتاه کننده لینک استفاده کرد. مثلاً شاید بخواهید در بیو پیج اینستاگرام‌تان، لینکی از یکی از صفحات سایت‌تان را قرار بدهید. اگر بخواهید همان لینک را قرار دهید، احتمال دارد که بیو پیج‌تان، به‌هم‌ریخته شود. در اینجا می‌توانید از لینک کوتاه استفاده کنید.

برخی از این سایت‌ها هستند که حتی به شما اجازه می‌دهند تا آدرس آن را نیز ویرایش کنید و آن را اختصاصی کنید. سرویس های کوتاه کننده ی لینک زیادی وجود دارند که البته برخی از آن‌ها فیلتر هستند و برخی نیز پس از مدتی،سرویس خودرا تعطیل می‌کنند و لینک‌های کوتاه شده شما، از کار می‌افتد. اما من در اینجا قصد دارم چند سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی وطنی را به شما معرفی می‌کنم که می‌توانید با خیال راحت، لینک‌های‌تان را کوتاه کنید.

چرا از کوتاه کننده لینک استفاده کنیم؟

لینک‌های کوتاه‌شده، مزیت‌های زیادی دارند و در جاهای مختلفی از آن‌ها استفاده می‌شود و افراد زیادی تمایل دارند تا از سرویس‌های کوتاه کننده لینک ایرانی برای این‌کار استفاده کنند. مثلاً یکی از مواردی که بهتر است از لینک کوتاه استفاده کنید، زمانی است که URL سایت فارسی است. اگر بخواهید همان لینک را در جایی قرار دهید، به صورت درهم و نامنظم و به شکل عدد، درصد و نمایش داده می‌شود که ظاهر نازیبایی دارد. به همین دلیل بهتر است که اقدام به کوتاه کردنلینک ها کنید تا مشکلی از بابت نمایش آن نداشته باشید.

مزایا استفاده از کوتاه کننده های لینک

دلیل اول : شمارش تعداد کلیک‌ها و بررسی آنها

یکی از مواردی که خیلی به کار وب ‌مسترها می‌آید، این است که بدانند به طور دقیق چه تعداد کلیک، بر روی لینک‌های به‌اشتراک گذاشته‌شده انجام شده است. اکثر این وب‌سایت‌هایی که در زیر برای شما می‌آوریم، این قابلیت را دارند تا به طور دقیق این موارد را به شما نشان دهند. مثلاً شاید بخواهید لینکی را در کانال تلگرام‌تان قرار دهید و دوست دارید بدانید که چندنفر از طریق این لینک، وارد وب‌سایت‌تان شده‌اند. می‌توانید برای این‌کار، از سرویس های کوتاه کننده ی لینک استفاده کنید.

همچنین می‌توانید ببینید که چندنفر از طریق موبایل یا کامپیوتر و تمامی سیستم‌عامل‌ها روی لینک شما کلیک کرده‌اند. شاید برای شما مهم باشد که بدانید که از کدام مناطق جغرافیایی روی این لینک‌ها کلیک کرده‌اند. این امکانات را اکثر این سرویس‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند. یعنی شما به‌راحتی و با کوتاه کردن لینک و به‌اشتراک‌گذاشتن آنها، می‌توانید پس از مدتی تمامی آمارهای مربوط به هر لینک کوتاه شده را مشاهده کنید.

دلیل دوم : میزبانی در ایران

بسیاری هم بر این باورند که بعضی از سرویس های کوتاه کننده لینک خارجی با بعضی از اینترنت های کشور ما تداخل دارند و ممکن است بعضی وقت ها لینک های کوتاه شده مان در آن ها به نمایش در نیاید برای همین اکثر سایت های کوتاه کننده لینک فارسی در ایران میزبانی می شوند تا تداخل ایجاد نشود .

دلیل سوم : کوتاه کردن لینک برای لینک های فارسی

بعضی وقت ها هم از کوتاه کننده لینک برای کوتاه کردن لینک هایی که دارای آدرس های فارسی هستند استفاده می شود. خیلی وقت ها زمانی که قصد دارید آدرس صفحه ای که فارسی است را برای کسی ارسال کنید یا اینکه آن را در

سایتی قرار دهید ممکن است با آدرسی خیلی طولانی تر از آدرس فعلی مواجه شوید. درست مثل عکس زیر

دلیل چهارم : کوتاه کردن لینک برای عدم نمایش لینک واقعی

بعضی وقت ها هم شاید مجبور باشیم لینک واقعی مورد نظر را به کاربر نشان ندهیم. در لینک های ارجاعی این مورد زیاد استفاده می شود. به عنوان مثال برای زیر مجموعه گرفتن لینک ارجاعی به شما داده می شود. هنگامی که لینک مورد نظر خود را با استفاده از کوتاه کننده لینک کوتاه و غیر مستقیم کنید هیچ کس قادر نیست بفهمد روی لینک شما کلیک کرده است. چون مستقیما وارد صفحه اصلی سایت مورد نظر می شود.

در لینک های همکاری در فروش بسیار زیاد این مورد به چشم می خورد. چون خیلی ها دوست ندارند کاربرانشان از این موضوع مطلع شوند که مثلا برای خرید فلان محصول روی لینک آن ها کلیک کرده اند

دلیل پنجم : قرار دادن آدرس در اس ام اس  

شاید برای‌تان پیش بیاید که بخواهید برای اعضای وب‌سایت‌تان پیامک ارسال کنید. مثلاً تخفیفی را برای محصولات خود درنظر گرفته‌اید و می‌خواهید لینک صفحه محصول یا یکی از محصولات خود را قرار دهید. اگر شما بخواهید لینک صفحه محصول را قرار دهید، طول پیامک شما زیاد می‌شود و از آن‌طرف، باید هزینه بالاتری را بابت هر پیامک پرداخت کنید.

از طرف دیگر، اگر طول پیامک شما زیاد شود، در برخی مواقع ارسال پیامک‌ها، با مشکل مواجه می‌شوند و البته لینک‌های کوتاه، باعث زیباترشدن پیامک شما می‌شوند. ما در الفبان، هر زمان که تخفیف‌هایی را برای محصولات‌مان درنظر می‌گیریم و آن را به شکل پیامک به اطلاع مخاطبان سایت می‌رسانیم، از کوتاه کننده لینک استفاده می‌کنیم..

دلیل ششم : کوتاه کردن لینک در شبکه های اجتماعی

کوتاه کردن لینک در بعضی از شبکه های اجتماعی مثل توئیتر واقعا واجب است. چون در توئیتر با محدودیت کلمه مواجه می شویم و مجور هستیم برای اینکه تعداد کلماتی که می خواهیم استفاده کنیم را الکی هدر ندهیم از لینک کوتاه شده خود استفاده کنیم.

همچنین از لینک های کوتاه شده در بیو اینستاگرام هم خیلی استفاده می شود. به دلیل کوچک بودن صفحه موبایل ها بهتر است از کوتاه کننده لینک در پیج اینستاگرام استفاده شود. البته فقط به این خاطر نیست! در ادامه در موردش بیشتر توضیح می دهم

برترین سرویس های ایرانی کوتاه کننده لینک

علاوه بر سرویس‌های خارجی که در بالا با آنها آشنا شدید، 3 سایت ایرانی برای کوتاه کردن لینک را به شما معرفی می‌کنم که سابقه خوبی دارند و امکان بسته‌شدن آن‌ها کم است.

شماره یک : بیتن bitn.ir

کوتاه کننده لینک بیتن

یکی از خوب های سرویس کوتاه کننده لینک ایرانی هست  که در سال 1397 فعالیت خودشو آغاز کرده و در یکی از بهترین دیتا سنتر های ایران میزبانی می شود و دارای سرعت عالی  و پایداری زیاد هست و امکانات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌ دهد

وب ‌مستران زیادی مثل فروشگاه بانی مد – جانبو – فروشگاه خانومی – باشگاه مشتریان بانک ملت – شاتل – اتاقک و این سرویس محبوب استفاده می ‌کنند. استفاده از تمامی امکانات این سرویس، رایگان است

امکاناتی که این سرویس محبوب در اختیار شما قرار می‌دهد، مواردی مانند دامنه اختصاصی تاریخچه دقیق، منابع کلیک کرده، مناطق جغرافیایی که افراد در آنها روی این لینک کلیک کرده‌اند و را شامل می‌شود. همچنین با استفاده از این سرویس، می‌توانید لینک‌های خود را براحتی ویرایش کنید

 

شماره دو : پی لینک plink.ir

کوتاه کننده لینک پی لینک

سرويس بسيار قدرتمند کوتاه کننده لينک‌ پی‌لینک از سال 1392 فعالیت خودشو شروع کرده و قابلیت دامنه اختصاصی همراه با امکان مديريت لينک‌ها، مشاهده آمار بازدید‌ها، اپلیکیشن کوتاه کننده لینک اندروید، ربات کوتاه کننده لینک تلگرام و امکانات حرفه‌ای دیگر در اختیار شما می گزارد .

شماره سه : b2n.ir

b2n

این سرویس قدیمی نیز، یکی از برترین سرویس‌های ایرانی کوتاه کننده لینک محسوب می‌شود. در این سایت، می‌توانید لینک کوتاه اختصاصی بسازید و همچنین امکان مشاهده تعداد کلیک‌ها را هم داراست.

آیا استفاده از کوتاه کننده های لینک، به سئوی سایت لطمه می‌زند؟

یکی از سؤالاتی که شاید برای شما پیش بیاید این است که اگر همیشه از کوتاه کننده لینک استفاده کنیم، ارزش لینک‌های اصلی سایت‌مان پایین نمی‌آید؟

در جواب باید گفت که اعتبار به لینک اصلی منتقل می‌شود. یعنی مثلاً اگر شما یکی از لینک‌های وب‌سایت‌تان را کوتاه کنید، در اینجا گوگل، به لینک اصلی، یعنی لینک وب‌سایت شما توجه می‌کند و اعتبار به لینک اصلی شما منتقل می‌شود. پس با خیال راحت می‌توانید از لینک کوتاه مربوط به صفحات سایت‌تان در جاهای دیگر استفاده کنید.

کوتاه کردن لینک به چه چگونه است؟

کوتاه کردن لینک کار بسیار راحتی است. در قسمت‌های بالا، سرویس‌های برتر کوتاه کننده لینک را معرفی کردیم که با واردشدن به هر کدام از آنها، کادری برای شما باز می‌شود. در اینجا شما لینک اصلی خود که می‌تواند لینک یکی از صفحات وب‌سایت، آدرس تلگرام، اینستاگرام یا هر لینک دیگری باشد را وارد می‌کنید و روی دکمه کوتاه کن کلیک می‌کنید و لینک کوتاه شده، در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اما نکته‌ای که به آن توجه داشته باشید، این است که سعی کنید در سرویس‌هایی که می‌خواهید از آن‌ها برای کوتاه کردن لینک استفاده کنید، ثبت‌نام کنید و عضو شوید تا بتوانید هم لینک‌های‌تان را مدیریت کنید، هم آمار مربوط به هر کدام را مشاهده کنید و هم آن‌ها را همیشه در اختیار داشته باشید.

کوتاه کننده لینک با دامنه اختصاصی چیست؟

به عنوان یک عضو ویژه، شما می‌توانید دامنه اختصاصی خود را به سرویس های مانند بیتن و پی‌لینک متصل کنید تا آدرس‌ها با دامنه اختصاصی شما کوتاه شوند.

جمع‌بندی نهایی

اکثر سرویس‌های کوتاه کننده لینک امکانات خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهند و من هم سعی کردم سرویس‌هایی را به شما معرفی کنم که اولاً فیلتر نباشند، دوماً پایداری بالایی داشته باشند و امکان بسته‌شدن آن‌ها کم باشد .